15 hráčů se loni stalo hvězdou či superhvězdou (I.)

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPNHL

V 29.sezóně se podařilo osmi manažerům vytvořit z řadového hráče hvězdu nebo superhvězdu. Pojďme si je připomenout ve třech článcích. Dnes si představíme jak se stali superhvězdou Zubrus, Ference a Price.
Mezi hvězdy se díky loňské vydařené sezóně dostalo několik hráčů, dnes si představíme Burrowse a Virtanena…

Dainius Zubrus (Philadelphia)
vytvořil Michal Duchoň

  • Dainius potřeboval k zisku titulu superhvězdy kromě celé odehrané desáté sezóny také 18 kanadských bodů. To se povedlo a nakonec získal 31 kanadských bodů za 20 branek a 11 asistencí. Svojí kariéru začal Darius v 10.ročníku (1998) právě ve Philadelphii, tehdy vedenou Václavem Tůmou. Později hrál za Montreal, Washington a New Jersey.

 

Andrew Ference (Edmonton)
vytvořil Jaromír Foltýn sen

  • Anrew se stal jediným obráncem povýšeným v 29.sezóně. K dosažení titulu superhvězda potřeboval Andrew 8 kanadských bodů. K 15.brankám si připsal také 3 asistence a po 15.kompletních sezónách (Pittsburgh, Calgary, Boston) v Prague NHL získal titul superhvězda. Andrew začínal v 14.sezóně (2002) pod vedením Romana Juříčka (Pittsburgh).

 

Carey Price (Montreal)
vytvořil Radek Špála

  • Carey je třetím a posledním do party kdy se z hvězd staly superhvězdy! Carey měl splněné doplňkové podmínky pro vstup mezi superhvězdy, ale chyběla mu hlavní a tou bylo odchytat ještě alespoň 23 utkání. To se mu povedlo a v desáté sezóně splnil ještě 2 podmínky navíc. V 5 sezónách měl průměr pod 3 branky na zápas a chytal desátou sezónu (všechny za Montreal).

 

 Alexandre Burrows (Vancouver)
vytvořil Petr Honsa

  • Alexanderovi stačilo být v super týmu. Vancouver totiž vyhrál Stanley cup a to pro něj to byl už třetí v kariéře! Poprvé to bylo v sezóně 2011 pod vedením Pavla Alexandrova. Alexander oblékal jen dres Vancouveru, ale jelikož nebyl pokaždé hlavním hráčem sestavy, stihl odehrát jen 4 plné sezóny (673 zápasů), během nichž dal šest hattricků!

 

 Jake Virtanen (Vancouver)
vytvořil Petr Honsa

  • Jake se stal hvězdou díky vítězství v Calder Trophy (trofej pro nejlepšího nováčka). Jake získal v 99.zápasech 52 bodů a proměnil všechny nájezdy v kterých loni jel. Petr se na něj může v nájezdech spolehnout. Hlavně jako jeden z sedmi hráčů (kteří odehráli většinu sezóny) měl loňskou sezónu bez jediného trestu! V sedmi hráčích bez trestu byli také Plekanec, Bieksa, Backes, Jones, Palát a Pominville.