Carolina podala fantastický výkon

Máme za sebou úvodní kolo vědomostní soutěže. Svěží vítr do tabulky přinesl hned v úvodu „hurikán z Caroliny“ s úspěšností 90%! Gratulujeme. V závěsu byl Vancouver (80%), s další dvoubodovou ztrátou pak Montréal, Vegas a Winnipeg (všichni 60%). Za zmínku stojí ještě pětice týmů se 40% úspěšností – Florida, Tampa Bay, Calgary, Chicago a Minnesota.

V 1. kole jsme se dozvěděli, že hokejová utkání v Severní Americe byla na začátku 20. století rozdělena na tři třetiny z důvodu vyššího prodeje občerstvení,

dále že Jose Theodore chytal v roce 2003 při venkovním zápase NHL v kulichu z důvodu uctění památky Georgese Véziny. Další z otázek směřovala na bratrské dvojice v NHL. Připomněli jsme si, že pouze Nicklas Lidstrom z uvedeného kvarteta neměl bratra v NHL. Zbylí hráči v nabídce (Wayne Gretzky, Mario Lemieux a Gordie Howe) bratry v NHL měli (Brent Gretzky, Alain Lemieux a Vic Howe).

V českém okénku soutěžící správně odpovídali, že na Hart Memorial Trophy je 3x umístěn štítek s českým jménem (2x Dominik Hašek, 1x Jaromír Jágr) a že dvojice Jágr-Šlégr vstoupila do Triple Gold Clubu v roce 2005 po vítězném šampionátu ve Vídni.

Rozehráno bylo již 2. kolo IQ v podání Calgary. Tabulku po neúplném 2. kole nalenete zde.