Kolekce oblečení PNHL

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPNHL

Loni to bylo 25 let od založení nejstaršího šprtcového klubu v Praze. Za tu dobu jsme získali titul v první lize (1994) v sestavě Jiří Chládek, Roman Juříček, Tomáš Voříšek, Tomáš Mlch, Michal Chalupecký. O rok dřív jsme skončili druzí, to byl v sestavě ještě Martin Mužák. Jiří Chládek poté získal v letech 1995 a 1996 na MČR dvakrát třetí příčku v kategorii mužů a byl medailově úspěšný na mnoha turnajích Českého poháru.

 

 Od roku 1995-2000 jsme nejvyšší soutěž nehráli, abychom od roku 2000 ještě pod názvem Prosek 92 skončili na osmém místě.O rok později se vracíme k tradičnímu názvu Prague NHL. V sezóně 2004 ukončuje Jiří Chládek aktivní šprtcovou kariéru a klub se znovu musí vyrovnat s citelným zásahem do sestavy. V následujících dvou sezónách sice chybíme v 1.lize, konsolidujeme ale sestavu, dokončujeme fůzi s E.S.H. Praha (tehdy vedený Karlem Rackem) a navíc v roce 2005 získáváme bronz v Českomoravském poháru družstev. Začala tzv. doba Tomáše Vančury, Víti Bečváře a Pavla Alexandrova.V historické tabulce týmů jsme na sedmém místě.
Naši hráči získali několik titulů mistrů republiky, mistrů Evropy a světa: Tomáš Vančura, Pavel Alexandrov, Adam Syrůček, Milada Vančurová. Na stupně vítězů se na stejných soutěžích podívali také Vít Bečvář, Michal Smolík, Markéta Cibulková.
Mámě dvě vítězství ve 2.lize! A v minulém roce jsme vyhráli Českomoravský pohár. Díky triumfu budeme letos reprezentovat Českou republiku ve Švédsku na mezinárodním turnaji WTHA cup.