Konec sezóny se blíží

• Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuŠprtec

Na poslední mezinárodní turnaj v letošní sezóně se vydala i výprava pražského klubu. V polské Wodzislaw Slaski nejprve v sobotu dopoledne hráči změřili síly ve šprtci a odpoledne přišel na řadu táhlový hokej. Ve šprtci si nejlépe z našich vedl Jarda Foltýn sen, který skončil na čtvrtém místě, když až do posledního kola bojoval o vítězství. Nakonec měl na svém kontě 5 výher z šesti zápasů, nikdo jich na turnaji neměl stejně nebo víc! Na 8.místě skončil Karel Racek, když prohrál jen s vítězem Milanem Tichavským z Ostravy, a připsal si důležitých 83 bodů. Šestnácté místo patřilo Adamovi Syrůčkovi, který prohrál stejně jako Jarda s Honzou Kubečkou.

Tato tříčlenná sestava o pár hodin později obsadila čelní pozice v táhlovém hokeji. Jak už je letos zvykem, vyhrál Jarda Foltýn sen a zřejmě si tímto výsledkem zajistil vítězství v českém poháru. Na stupně vítězů ho doprovodil Adam, který skončil třetí. Karel obsadil skvělou čtvrtou pozici.
Poslední velký turnaj kategorie ČP36 před mistrovstvím ČR se konal v Mostě a zúčastnilo se ho pouze 52 hráčů. Nejlépe z našich si vedl Jarda Foltýn jun, který se díky tomuto výsledku posunul na konečné 4.místo v českém poháru za trojicí hráčů z jižní Moravy! Fantastické 15.místo patřilo Adamovi Syrůčkovi, který v juniorské kategorii obsadil také konečné 4. místo v českém poháru. Jelikož se celkově druhý Dohnal z Bohumína nesmí zúčastnit mistrovství ČR, bude Adam ve své premiéře mezi juniory bojovat o nejvyšší místa! Skvělé 16.místo vybojovala Markét Cibulková! Na turnaji skončila druhá mezi ženami za Petrou Zajíčkovou, která suveréně vyhrála český pohár mezi ženami! Aby čtvrtých míst nebylo mál, tak i Markéta skončila čtvrtá v hodnocení českého poháru mezi ženami. 25.místo patřilo Jardovi Foltýnovi sen., který bude na mistrovství startovat díky 22.místu v českém poháru. Smolařem je Michal Duchoň, na turnaji prohrál jen jednou, ale díky čtyřem remízám skončil 27. a na mistrovství nepostoupí. Od postupu ho dělilo 22 bodů. Přesto je 34.místo mezi muži jeho nejlepším výsledkem v kariéře! 28.skončila Mia Vančurová a nakonec právě Mia postoupí na mistrovství jako osmá žena! Letos poprvé na mistrovství nenastoupí pod dívčím jménem Foltýnová. 32.místo stačilo Lukášovi Fedičovi aby také postoupil na mistrovství z 25.pozice.