Osmifinále play-off (1.část)

• Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlay-off / PNHL

Začalo dlouho očekávané play-off. První hrací den se odehrály 4 série a tím pádem známe čtyři čtvrtfinalisty. Vítěz základní části Vancouver vyhrál první utkání až ve druhém prodloužení a v dalším utkání dokonce prohrál. Většina byla zaskočena stavem série 1:1 po dvou zápasech. Canucks však po přestávce jasně dominovali a vyhráli celou sérii 4:1. Gratulace Romanovi za pěkný výkon proti Petrovi! Petr postupuje do čtvrtfinále a míří za zlatým hattrickem!

Vítěz druhé konference Dallas se utkal se San Jose, které po šesti letech postoupilo do play-off. Kromě posledního čtvrtého zápasu šlo o vyrovnanou partii, v prvním zápase San Jose dlouho vedlo 2:1, ale nakonec prohrálo. Pro Vaška šlo o první souboj play-off v Prague NHL a i on se přesvědčil, že vyřazovací část hrají všichni mnohem zodpovědněji (možná škoda, že se takhle nehraje celou sezónu…1.liga). Pro Miu byl úspěch postup do play-off, ve kterém neudělala v žádném případě ostudu, ale Vašek byl lepší a zaslouženě postoupil.

Vítěz z roku 2016 St.Louis, které postoupilo až v posledním kole základní části se utkalo s Coloradem. Colorado už dlouho čeká na tolik vytoužený a očekávaný postup do semifinále play-off, ale ten ne a ne přijít. Pavel dokázal velkou vůli, protože za stavu 1:3 na zápasy dokázal sérii vyrovnat na 3:3. V to už snad nedoufal, žádný fanoušek pěkného šprtce. V sedmém zápase Pavel vedl 2:0, ale Michal vyrovnal a šlo se do prodloužení. V něm po tyčce, kterou trefil Pavel, uzavřel sérii Michal. Obrovský respekt před Pavlem, který byl blízko otočení série z 1:3 na 4:3. Pavlovi přeje celá klubovna úspěch, a ten snad přijde příští sezónu. Předloňský vítěz tak postupuje dál, uvidíme jestli se utká s Vancouverem (opakování loňského finále) nebo s vítězem zápasu Toronto/Carolina.

V poslední sérii se Montreal rychle a lehce dostal do vedení 2:0 nad Columbusem, s kterým to v tu chvíli vypadalo moc zle. Junymu se vrátila střelba a klid v pravou chvíli, dokázal vyrovnat na 2:2. V souboji o matchball vyhrál Radek v prodloužení a šel do vedení 3:2. Jak by řekl klasik: „Situace v aréně zhoustla“. Juny zvládl šesté utkání a o všem muselo rozhodnout sedmé utkání. V něm Radek vedl 2:0, ale Juny zvládl ve třetí třetině vyrovnat a vynutit si prodloužení. Rozhodlo až druhé prodloužení, kdy střelou o mantinel Juny rozhodl. Radek si zasloužil postoupit, ale Junymu se vždy vrátila hlava a střelba v pravý čas. Pro Radka sezóna končí se vztyčenou hlavou a celá klubovna mu bude přát, aby příští rok už tu divizi konečně vyhrál!