Vítězem je Tom Vančura (Florida)

• Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlay-off / PNHL

Ve finále se potkali hráči, kteří  v posledních letech marně čekali na to stát se vítězi. Tom vyhrál naposledy v roce 2013 a Jarda na vítězství stále čeká. O celé finálové sérii možná rozhodla první dvě utkání. V prvním zápase se rozhodlo ve třetím prodloužení kdy Tom vyhrál 3:2. Ve druhém utkání stačilo finalistům k rozhodnutí jen dvě prodloužení. Opět vyhrál Tom , tentokrát 4:3. V obouch prodlouženích měli oba hráči spoustu šancí, ale byl to večer neproměňování.  Třetí utkání vyhrál Jarda 5:2, když poslední dvě branky vstřelil v závěru. Za stavu 2:1 urval matchball Tom po výhře 6:3. V pátém utkání byl výsledek zápasu dlouho 1:1, ale dvě minuty před koncem rozhodl v posledním zápase kariéry Pavel Bure a Tom po šesti letech opět vyhrál Stanley Cup. Pro Jardu šlo o třetí finále, kdy odešel jako poražený. Díky všem co přišli na finále! Tome gratulujeme!