Z mistrovství ČR vezeme dvě medaile

Sezóna 2017 skončila stejně jako každý rok pěkným mistrovstvím ČR. Letos se ti nejlepší sjeli do Mostu kde bojovali o tituly a o přímé postupy na mistrovství Evropy. Poprvé se letos ve všech kategoriích bodovalo systémem 3 body za výhru a bod za remízu. Bylo tedy mnohem lepší hrát a zkusit vyhrát než remizovat a nutno říct, že to zápasy velmi zatraktivnilo. Mezi muži jsme měli 4 zástupce a nejlépe z nich si vedl Jarda Foltýn jun., který po katastrofálním začátku začal vyhrávat a obsadil konečné 12.místo. Šestnácté místo vybojoval Jarda Foltýn sen., který ještě v posledních dvou kolech hrál o elitní desítku! Mistr ČR Jakub David z Boskovic měl na svém kontě jedinou prohru a to právě s naším Karlem Rackem v prvním kole.

Karel nakonec skončil na 22.místě. Jedna výhra a 3 remízy stačily na 29.místo pro Lukáše Fediče. Mezi ženami jsme měli dvě zástupkyně a každá z nich zahájila boje o nejvyšší příčky naprosto odlišně. Mia, která poprvé hrála na mistrovství jako Vančurová 🙂 se po prvních dvou kolech dostala do vedení, protože oba své zápasy vyhrála. Naopak Markéta Cibulková první dvě utkání prohrála (z toho jedno s Miou). Situace se však během dne zamotala. A tak jsme před posledním kolem doufali ve výhru obou našich žen, která by znamenala dvě místa na bedně. Ještě tři minuty před koncem posledních zápasů vše vycházelo, Mia vedla 2:1 a Markéta také vedla. Nakonec Mia, dvojnásobná vítězka MČR, zápas nevyhrála a musela se spokojit se smolným, ale krásným čtvrtým místem! Pohádku psala Markéta, která po prvních dvou prohrách začala sbírat body. V posledním kole musela vyhrát nad Katkou Klimkovou a tím si zajistit druhé nebo třetí místo za Miou. Markéta využila zkušeností z Prague NHL a výhra 2:0 znamenala v konečném sčítání stříbrné místo. Přišly na řadu slzy a obrovská radost. Velká škoda, že se nemohly radovat obě naše holky. Mezi juniory jsme vkládali naděje do Adama Syrůčka, který se přišel ve čtvrtek ukázat i do naší arény. Tak disciplinovaný a soustředěný výkon znamenal jediné, před posledním kolem měl Adam luxusní náskok 3 bodů na druhého a 6 bodů na třetího. Jen případná prohra by z něj neudělala mistra republiky. Po dvou třetinách vedl Adam 1:0 a svého soupeře k ničemu nepustil. Druhý gól ve třetí třetině už znamenal obrovskou radost v pražském táboře a chystání oslav pro mistra republiky! Kromě titulu si Adam zajistil také místo v nominaci České republiky na mistrovství Evropy. Příští rok se nejlepší hráči potkají na mistrovství ČR v Boskovicích.