Základní část IQ skončila

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuIQ trophy
Rekordní ročník s dvaadvaceti účastníky IQ Trophy už zná osmičku postupujících do play-off. O osmém místě rozhodl jediný bod, který Špagy získal v posledním kole. Sice mu byl škrtnut jako nejhorší výsledek, ale záhy byl použit jako pomocný (a klíčový) bod proti Kuldově odepsané nule. Kulda se dle pravidel může ujmout otázek pro čtvrtfinále a osladit tak postupujícím úvodní kolo play-off.

 

Dvojice pro čtvrtfinále play-off
Zatímco u některých dvojic jde o opakující se souboje, divočáky z Minnesoty uvidíme v play-off po delší době. Zvlášť pikantní pak bude souboj Jestřába s Mikim, tam očekávejme nejen překvapivé zvraty, ale také vzájemný psychologický souboj obou koučů.
VAN – MIN
PIT – FLA
COL – TBL
CHI – LAK

 

Co přineslo škrtání?
Nejvyšší počet bodů, čtyři, “škrtnuli” dva favorité soutěže, Vancouver a Pittsburgh. Na druhé straně se na škrtání dalo dokonce vydělat. Rekordním ziskem se mohli pochlubit ve Vegas, kteří odepsali minus tři body a tak jejich celkový bodový součet o tři body vzrostl. Podobně Nashville s Philadelphií takto získali navíc dva body. Nikomu ze zmíněných se však postoupit letos nepodařilo. 

Výsledky všech kol najdete zde