Známe bronzové medailisty IQ trophy

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuIQ trophy

Semifinalisty čekaly těžké otázky, svou obtížností adekvátní samotnému vrcholu sezóny. V očekávaném floridském derby vyhrála Tampa Bay nad Floridou 5:2. Ve druhém měření sil narazil Pittsburghu na Arizonu. Úspěšnější v souboji byl Pittsburgh, který zvítězil 6:2. Velká gratulace Floridě a Arizoně za velmi povedenou sezónu a za postup mezi nejlepší čtyři soutěžící. Florida letos připomněla své vítězné tažení z roku 2007 a po odmlce se úspěšně vrátila do play-off. Arizona pod vedením nováčka Slávka hned napoprvé ukázala velký potenciál.

 

O “dřevěný mozek” tedy budou v posledním klání sezóny bojovat Pittsburgh s Tampu Bay. Finále se uskuteční 2.5.2019 u příležitosti přeposledního kola PNHL.

 

Je dovoleno se domnívat, že finále bude letos velmi těsné. Oba týmy patří v IQ Trophy dlouhodobě ke špičce. V základní části letošního ročníku skončil o stupínek výše Pittsburgh, který skončil druhý o šest bodů na Vancouverem. V dochované historii soutěže se tučňáci z titulu pro vítěze IQ Trophy radovali již dvakrát (2006 a 2017). Tampa Bay v základní části skončila na třetím místě, když na Pens ztrácela pouhé dva body!

 

Výzva pro všechny “nefinalisty”. Máte-li námět na otázku pro finálový souboj, pošlete Pavlovi do emailu.